SAP10 | Jak udržet SAP stále aktuální | SAP KPI

Obsah školení SAP10 | Jak udržet SAP stále aktuální | SAP KPI :

Toto školení je určeno především pro IT administrátory, Key Usery z logistiky – tyto uživatele naučíme základ SAP auditu a profesionální správy a údržby SAPu. Tj. jak a jaké indikátory čistoty dat v SAPu stanovit (jaké transakce a tabulky kontrolovat, jak si připravit kontrolní reporty (Queries), jak je organizačně zajistit atd.). Naučíme interní tým zákazníka, co to je Key User Knowledge matrix, jak si samostatně hlídat a čistit data, jak rozšiřovat svoje SAP znalosti.

Pomocí SAP KPI (= Key Performance Indicator neboli klíčový ukazatel výkonu) měříme základní výkonnost systému. Zjišťujeme, zda hodnoty výkonu jsou nad nebo pod požadovanými hodnotami. Díky tomu můžeme sledovat čistotu a kvalitu dat v systému SAP.

Jedním z takových KPI může být například počet neuzavřených servisních zakázek starší jak týden, nebo hodnota zablokované skladové zásoby na skladu vstupní kontroly.

Ideálním nástrojem na měření těchto KPI je SAP audit, který je rovněž součástí sap kpinašich služeb. Soustředíme se především na procesní audit SAPu – tj. jak dobře fungují procesy, jejich nastavení v SAP a lidé, kteří systém používají atd.

 1. Kontrola čistoty dat v systému
 2. Kvalita nastavení systému (Customizace)
 3. Rozsah, srozumitelnost a použitelnost dokumentace
 4. Úroveň znalostí klíčových uživatelů (Key User)

 

Vyzkoušejte doplňující kurzy:

 

  Formulář pro zájemce o služby digitalizace a SAP

  O co máte zájem? Můžete vybrat víc možností

  Další školení z této kategorie

  SAP60 | Tipy a triky v SAP: nadstavba školení SAP00

  Školení SAP60 představuje nadstavbu Základního SAP00 školení. Dále jej rozvíjí a pomáhá uživatelům stát se zkušenými uživateli informačního systému SAP.

  Číst více
  SAP PM kurz | Školení na míru | Plant Maintenance

  Kurz SAP PM, Modul Údržby, je sestaven jako třídenní kurz. Osnovu kurzu lze však maximálně přizpůsobit vašim potřebám a vytvořit tak školení na míru.

  Číst více
  SAP00 | Základní kurz SAP | SAP základy

  V základním kurzu SAP získáte mimo jiné přehled nad jednotlivými moduly systému SAP: MM, FI, PM.

  Číst více

   Stáhněte si naši aktuální brožuru

   Zadejte svou firemní e-mailovou adresu kam vám pošleme naši aktuální prezentaci